5 Simple Techniques For nowoczesne systemy premiowe
5 Simple Techniques For nowoczesne systemy premiowe
Blog Article
Jeśli w trakcie pracy z arkuszem pojawią się jakieś pytania, wątpliwości lub trudności, skontaktuj się ze mną pod adresem tomasz.nalewajk@qmatch.pl, pomogę
Roszczeniowość może wynikać jeszcze z „dawnej tradycji”. Płace są na dobrym poziomie, ale od wielu lat ich nikt nie różnicował, z uwagi na efekty, były jedynie indeksowane o inflację lub wg stażu pracy, a premia była obligatoryjna – można było ją utracić jedynie poprzez naruszenia i zaniedbania w pracy.
Warto w tym celu zastosować różnego rodzaju narzędzia. Możemy na przykład stworzyć aplikację albo zbudować dość prosty szablon w Excelu tak, aby handlowiec był w stanie podstawić sobie każdego dnia dane i zweryfikować, ile mu jeszcze brakuje oraz co powinien zrobić, aby wpaść w kolejny pułap.
W toku projektów realizowanych dla naszych klientów wypracowaliśmy praktyki i zasady, o których warto pamiętać jeśli chcemy stworzyć skuteczny technique premiowania.
Powtarzalne osiąganie wyników powyżej oczekiwań pracodawcy wskazuje nowe poziomy oczekiwań, bez potrzeby ich narzucania pracownikom.
Im dłuższy okres będziemy analizować na podstawie danych historycznych, tym dokładniejsza będzie analiza. Nie należy jednak w tym przypadku ulegać złudzeniu, że duża baza danych daje odpowiedź na pytanie: Na jakim poziomie należy ustalić oczekiwaną wydajność? Przyczyna jest prosta: nie znamy prawidłowej oczekiwanej wydajności, nie mamy więc punktu odniesienia.
Wynagradzanie pracowników za osiągnięte cele często prowadzi do większej efektywności i skoncentrowania się na kluczowych zadaniach.
Tematem tej części serii jest wartość zadań. Wróćmy na chwilę do przykładvertów opisanych wyżej. Pisałem tam o przypadku, kiedy prace wykonują dwie osoby, natomiast jej systemowa ewidencja jest zapisana na konto jednej z nich.
Oczywiście nie zawsze da się dokładnie zmierzyć wpływ każdego aspektu pracy na wynik firmy, ale powinniśmy do tego dążyć.
Drugi częsty błąd w systemach premiowych dla działu sprzedaży to przesadne skomplikowanie. Czyli opieranie systemu nie o własne uznanie, a o liczby… Ale tak skomplikowane liczby, że do momentu otrzymania wypłaty, Twoi ludzie nie są w stanie określić ile otrzymają bonusu.
W kolejnej części skupię się na tym, jak przejść z procesów podzielonych na poszczególne zadania, zaklasyfikowanych do rozliczeń automatycznych na konkretne kwoty, czyli w jaki sposób wycenić wartości sprawdź tutaj operacji mierzalnych i niemierzalnych.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny kalkulator, z którym zaprojektujesz własny program premiowania pracowników. Możesz wykorzystać go też do zarządzania obecnym systemem premiowym.
Bezsensownym jest target miesięczny, miesięczna premia i wskaźniki, jeżeli handlowiec pracuje w procesach półrocznych lub trzymiesięcznych. Wtedy dużo lepszym rozwiązaniem jest dawanie premii miesięcznej za konkretne działania w skali miesiąca.
błędne komunikowanie zmian, wynikające z tego, że niedoceniamy jak duży wpływ ma method premiowy na codzienność naszych pracowników.